REKLAMA

Koncerty, licytacje, sportowe zmagania - Wielka Orkiestra zagra w Lubiczu

16:30, 11.01.2017 | opr. A.W.
REKLAMA

W Lubiczu będzie się działo! Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już w ten weekend, fot. T.Berent/archiwum DDToruń

Licytacje, występy artystyczne i otwarte serca - to wszystko czeka nas podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Lubiczu!

Jak co roku z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy zagrają też uczniowie, rodzice i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubiczu Dolnym oraz Zespołu Szkół nr 1 w Lubiczu Górnym.

W Lubiczu Górnym o godz. 14 na boisku sportowym orlik rozpocznie się mecz piłki nożnej pomiędzy drużyną KS Gwiazda Toruń a miłośnikami tego sportu z gminy. Od godz. 15 w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 mieszkańcy będą mogli podziwiać artystyczne prezentacje dzieci, młodzieży i seniorów oraz pokazy profesjonalnych tancerzy.

- Miłośnicy gadżetów zapewne zachwycą się możliwością rozegrania mini meczu przez zdalnie sterowane roboty - zapowiada Dorota Drozdowska z ZS nr 1. - Każdy chętny będzie miał okazję pomalować sobie twarz, wziąć udział w profesjonalnej sesji zdjęciowej czy grach i zabawach - także dla całych rodzin.

WOŚP zagra także między godz. 15 a 17 w dużej sali gimnastycznej przy OSP w Lubiczu Dolnym.

- W programie przewidzieliśmy m.in.: występy uczniów naszej szkoły, występy chórów seniora „Arka” i „Pokolenia”, sprzedaż przedmiotów przekazanych przez sponsorów, sprzedaż prac uczniowskich i ciast z cukierni oraz  wspólną zabawę przy muzyce – mówi Danuta Ferens, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1. - W tym roku u nas wolontariuszami są rodzice uczniów. Otwórzcie swoje serca i portfele, bawiąc się razem z nami.

Główne atrakcje wydarzeń w obu szkołach to licytacje przedmiotów przekazanych przez samego dyrygenta, czyli Jurka Owsiaka, a także mieszkańców i darczyńców. To już 25. edycja orkiestry! W tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorom.

(opr. A.W.)
REKLAMA

ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy do artykułu, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017