REKLAMA

Andrzej Wieczyński: Zawsze zwycięża dobro mieszkańców. Ludzie potrzebują spokoju

14:00, 02.01.2017 | Michał Malinowski
REKLAMA

Andrzej Wieczyński jest wójtem od 2002 roku Fot. Michał Malinowski

Rozmowa z Andrzejem Wieczyńskim, wójtem gminy Obrowo od 2002 roku. Co udało się przez ten czas zrobić i jakie są plany na 2017 rok?

Gołym okiem widać, że gmina Obrowo rozwija się w bardzo szybkim tempie. W 2002 roku, kiedy zasiadał pan na stanowisku wójta, nie było jednak tak kolorowo. 

Zgadza się. Przyjąłem politykę rozwojową w kilku dziedzinach życia. Po pierwsze edukacja i rozbudowa całej infrastruktury oświatowej. To było moje pierwsze zadanie. Niektórzy się z tego śmiali. Po czterech latach udało się jednak ten plan zrealizować. Dziś mogę z pełnym przekonaniem powiedzieć, co zresztą potwierdzają wyniki osiągane przez naszych uczniów, że poziom edukacji w gminie Obrowo jest na bardzo dobrym poziomie. 

Jakie były dalsze kroki? Czego gmina Obrowo potrzebowała najbardziej?

Drugim zadaniem, na którym się skupiłem to ochrona środowiska – zaopatrzenie mieszkańców w wodę, budowa kanalizacji. Tylko przypomnę, że przez 14 lat udało się wybudować około 150 km sieci kanalizacyjnej. Mamy również około 230 km sieci wodociągowej. Warto również wspomnieć o modernizacji oczyszczalni w Dobrzejewicach oraz Osieku nad Wisłą. Nie można także zapomnieć o prężnie działających stowarzyszeniach czy klubach sportowych. Gmina Obrowo jest bogata pod względem kulturowym. Nasze kapele ludowe koncertują po całej Polsce – Kawęczynianki, zespół ze Skrzypkowa oraz Osieka nad Wisłą to nasze wizytówki. 

Od kilku miesięcy do gminy Obrowo dojeżdżają autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. To również duży sukces i wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. 

Mówiłem kilka lat temu, że będzie połączenie toruńskiego MZK z naszą gminą. Na wszystko jednak musi przyjść odpowiedni czas i pora. Temat dojrzał, jest podpisane porozumienie, a mam nadzieję, że w przyszłości autobusy MZK będą docierać do każdej z miejscowości. Trzeba tylko zmodernizować określone odcinki dróg.

Jak układa się współpraca z radą gminy i w czym tkwi tajemnica sukcesu tak przyjaznej gminy, jaką jest właśnie Obrowo?

Rada gminy jest bardzo przyjazna i otwarta. Owszem, są tematy sporne, nad którymi trzeba długo dyskutować. Zawsze zwycięża jednak dobro mieszkańców. Ludzie potrzebują spokoju. Staramy się tworzyć atmosferę zgody i przyjaźni. 

Jakie są plany na 2017 rok?

Dalsza rozbudowa sieci kanalizacyjnej, budowa dróg, otwarcie świetlicy w Obrowie, dokończenie budowy komisariatu policji w Dobrzejewicach oraz ciągła integracja naszej społeczności. 

(Michał Malinowski)
REKLAMA

ZOBACZ TAKŻE
REKLAMA

Komentarze (1)

MieszkaniecMieszkaniec

1 0

Ale inwestycje az nie moge tego ogarnac ile przez tyle lat rzadzenia zrobil zalll.... 09:16, 14.01.2017

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone | 2017