Zamknij
REKLAMA

16. odsłona niepokorności. Ruszyło odliczanie i nabór filmów!

12:53, 07.08.2018 | AA
REKLAMA
Skomentuj
fot. Tomasz Berent

Ruszył nabór filmów na tegoroczny Tofifest. Niepokorny festiwal filmowy w październiku odbędzie się po raz 16. Możemy liczyć na prawdziwą ucztę dla kinomana.

Filmy rywalizować będą w trzech kategoriach: SHORT CUT, gdzie jury wybierze najlepszy film krótkometrażowy, FROM POLAND, w ramach którego publiczność wybierze najlepszy polski film ostatniego roku oraz ON AIR - główny konkurs festiwalowy. Zmierzą się w nim reżyserskie debiuty i drugie filmy.

- Wśród zwycięzców w roku ubiegłym znalazły się m.in. takie obrazy jak „Jeszcze nie koniec” w reżyserii Xaviera Legranda — Grand Prix konkursu ON AIR, „Macierzyństwo” Mariam Khatchvani — Srebrny Anioł ON AIR, „Najlepszy” w reżyserii Łukasza Palkowskiego w konkursie From Poland i „Nauka” w reżyserii Emi Buchwald w ramach konkursu SHORTCUT - przypominają organizatorzy festiwalu.

Filmy na festiwalu są najważniejsze, ale od kilku lat istotną rolę podczas tygodnia z filmową niepokornością pełni muzyka. W tym roku gali otwarcia festiwalu będzie towarzyszyć wyjątkowy koncert, podczas którego wystąpią: Wojciech Waglewski, Ania Rusowicz i zespół Tulia. O warstwę instrumentalną zadba Steve Nash.

Wiele emocji co roku budzą nazwiska osób nagrodzonych festiwalowymi nagrodami - Złotymi Aniołami za Niepokorność Twórczą i Flisakami. W ubiegłym roku te wyjątkowe laury trafiły do: Katarzyny Nosowskiej, Marka Koterskiego, Maciej Stuhra, Jana Englerta i Małgorzaty Kożuchowskiej, która otrzymała Flisaka.

16. edycja festiwalu rozpocznie się 20 października 2018 roku.

Więcej informacji tutaj.

(AA)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

buhahahaha niepokornbuhahahaha niepokorn

4 0

Festiwal buhahahaha niepokorności? Panie Aleksandrowicz nikt tak nie wchodzi bez wazeliny na scenie Prezydentowi w miejsce niewymowne jak Jaworscy, a szczególnie Kafka.
Przestań pan powtarzać te dyrdymały które głośno powtarzają Jaworscy , bo to nieprawda. Zacznij Pan sam myśleć. To koniunkturalny przeglądzik filmowy, potrzebny dla kinomanów naszego grajdoła. To jest pokaz narcyzmu Kafki a nie niepokorności. 10:26, 09.08.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone