Zamknij
REKLAMA

Dwa tygodnie świetnej zabawy za nimi, teraz pora na premierę!

12:42, 01.08.2018 | AA
REKLAMA
Skomentuj
fot. Kaja Kant

Uczestnicy półkolonii w ramach "Lata w teatrze" przez dwa tygodnie ciężko pracowali nad teatralno-cyrkowym show. Przed nimi ostatnia prosta - sobotnia premiera.

Aby dostać się na wakacyjne warsztaty do Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury musieli napisać lub narysować, o czym marzą zwierzęta. Wybór kilkunastu kolonistów był bardzo trudny.

[ZT]15281[/ZT]

W ramach "Lata w Teatrze" pracowali podzieleni na cztery grupy - namioty. Dzieci zaangażowane były we wszystkie rodzaje działań - od tworzenia muzyki, dekoracji czy koncepcji show po jego promocję w mediach.

Namioty, w których pracowali wybierali samodzielnie, przez pierwsze dwa dni mogli poznać specyfikę pracy we wszystkich grupach.

- Mogłem nauczyć się chodzić na szczudłach! Tworzyć muzykę - wylicza Michał, jeden z uczestników cyrkowego "Lata w Teatrze".

Zajęcia prowadzili prowadzili dla nich profesjonalni instruktorzy. Poza cyrkowymi sztuczkami młodzi artyści projektowali scenografią i kostiumy, tworzyli muzykę a nawet przeprowadzali wywiady i prowadzili bloga.

-Poznałam tutaj bardzo dużo fajnych ludzi. Wykładowcy byli bardzo fajni, udało mi się poszerzyć swoją wiedzą - zapewnia Kornelia.

Początki były trudne, ale młodzi artyści szybko chłonęli to, co instruktorzy chcieli im przekazać.

- Najmilej wspominam naukę chodzenia na szczudłach. Początkowo szło mi fatalnie, ale szybko zaczęłam robić postępy - wspomina Patrycja.

Przed uczestnikami warsztatów jeszcze wielki finał - w sobotę (4 sierpnia) w Fosie Zamkowej premierowo pokażą swoje show, będą uczyć torunian sztuczek cyrkowych, jakie poznali przez ostatnie dwa tygodnie.

Początek zaplanowano na godz. 11. W razie niepogody impreza zostanie przeniesiona do szkoły podstawowej nr 1.

(AA)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone