FC Toruń nie zwalnia tempa. Kolejne świetne widowisko

19:16, 25.03.2017 Michał Malinowski
Skomentuj Fot. Tomasz Berent Fot. Tomasz Berent

FC Toruń pokonało na wyjeździe 6:1 Red Devils Chojnice. Bramki dla naszego zespołu strzelali: Mikołajewicz (trzy), Pelc (dwie) oraz Del Pino. Torunianie umocnili się tym samym na trzecim miejscu w tabeli Futsal Ekstraklasy.

Podopieczni Klaudiusza Hirscha byli zdecydowanymi faworytami w tym spotkaniu. Ekipa z Chojnic to "czerwona latarnia" tego sezonu. Strata punktów przez nasz zespół uznawana była na pewno za sporą niespodziankę.

[ZT]9540[/ZT]

Tak jednak się nie stało, o czym rywale FC przekonali się już w 3. minucie. Marcin Mikołajewicz strzelił swoją 150. bramkę na parkietach Futsal Ekstraklasy, korzystając ze świetnego podania Krzysztofa Elsnera. Wydaje się, że kluczowa dla losów tego meczu była 10. minuta, w której torunianie strzelili aż dwie bramki. Tym razem w roli głównej wystąpił Cleverson Pelc, który podwyższył na 2:0. 26 sekund później było już 3:0. Ivan Lopez Del Pino z ostrego konta zaskoczył golkipera "Diabłow", choć ten miał duży udział przy tym trafieniu.

W 17. minucie gospodarze strzelili kontaktowego gola, a uczynił to Sebastian Wojciechowski. Podopieczni Klaudiusza Hirscha nie przejęli się tym bardzo. Grali swoje, a na efekty nie trzeba było długo czekać. W 20. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu strzelił popularny "Miki". Hiszpan Del Pino pięknie mu asystował, a snajperowi FC nie pozostało nic innego, jak pewnym strzałem umieścić piłkę w siatce. Do przerwy goście prowadzili 4:1

Popisy strzeleckie zawodników FC trwały w najlepsze. W drugiej części nie zamierzali odpuszczać, mimo wysokiego prowadzenia. W 28. minucie ponownie w roli głównej wystąpił Pelc, który w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Red Devils. W 35. minucie Mikołajewicz skompletował hattricka, strzelając do pustej bramki. Ostatecznie FC Toruń wygrywa 6:1. Na koncie naszej drużyny 38 punktów.

Kolejny mecz torunianie rozegrają 15 kwietnia. W hali UCS-u podejmą AZS UŚ Katowice

Red Dragons Chojnice - FC Toruń  1:6 (1:4)

FC Toruń: Neagu, Naparło, Wędołowski - Pelc, Del Pino, Mikołajewicz, Elsner, Wojciechowski, Kieper, Czyszek, Waszak, Suchocki, Morozov