Jest przełamanie na gorącym terenie, zespół pokazał wielki charakter

09:23, 20.02.2017 Michał Malinowski
Skomentuj Torunianie pokazali charakter w Gdańsku    Fot. Tomasz Berent Torunianie pokazali charakter w Gdańsku Fot. Tomasz Berent

Koszykarze drugoligowego AZS-u UMK PBDI Toruń pokonali na wyjeździe Politechnikę Gdańsk 66:60. Bardzo dobre zawody rozegrał cały zespół, który przerwał tym samym serię dwóch porażek z rzędu.

Torunianie pojechali do Gdańska po dwóch porażkach z rzędu przed własną publicznością z Gryfem Goleniów i Biofarmem Basketem Suchy Las. Niedzielny rywal był najtrudniejszy z możliwych, gdyż podopieczni Tomasza Lipińskiego pojechali do świetnie spisującej się w tym sezonie Politechniki Gdańskiej.

[ZT]7356[/ZT]

Nasz zespół nie pękł i pokazał wielkie serce i charakter do gry. Pierwszą kwartę akademicy wygrali 18:11, w drugiej musieli uznać wyższość gospodarzy, przegrywając 14:19. Kluczowa dla losów spotkania okazała się trzecia odsłona, w której torunianie triumfowali 18:11. Co prawda w czwartek kwarcie przegrali 16:19, ale to wystarczyło do tego, aby wygrać całe spotkanie 66:60. W tabeli AZS jest na siódmym miejscu.

Kolejne ligowe spotkanie akademicy rozegrają już 23 lutego. W Pelplinie zmierzą się z rewelacją ligi, liderem tabeli, tamtejszą Decką.  Początek spotkania o godzinie 18:30.

Politechnika Gdańsk – AZS UMK PBDI Toruń   60:66 (11:18, 19:14, 11:18, 19:16)

AZS UMK PBDI Toruń: Plebanek 14, Przybyszewski 12, Tomczyk 8, Bagaziński 7, Malinowski 6, Pagacz 5, Derkowski 5, Świeżyński 4, Jasnowski 3, Kuśmirek 1, Murowicki 1.