Rezerwy Trefla za mocne dla akademików, Energa z kompletem

11:49, 16.01.2017 Michał Malinowski
Skomentuj AZS przegrał w sobotę, Energa pokonała z kolei PGE MKK Siedlce    Fot. Tomasz Berent AZS przegrał w sobotę, Energa pokonała z kolei PGE MKK Siedlce Fot. Tomasz Berent

Porażką zakończył się sobotni mecz wyjazdowy AZS-u UMK PBDI Toruń z Treflem II Sopot. Podopieczni Tomasza Lipińskiego przegrali 77:87. Z kolei dwa punkty do swojego dorobku mogą doliczyć koszykarki Energi Toruń, które pokonały w Arenie Toruń PGE MKK Siedlce 76:50.

Akademicy znowu wybrali się na Wybrzeże. Tym razem ich rywalem był drugi zespół Trefla Sopot. Podopieczni Tomasza Lipińskiego nie rozpoczęli najlepiej tego spotkania. Po pierwszych dziesięciu minutach przegrywali 12:20. W drugiej kwarcie nie było wcale lepiej. AZS po pierwszej połowie przegrywał 32:41.

[ZT]8461[/ZT]

W trzeciej i czwartej kwarcie nasz zespół dzielnie walczył, ale ostatecznie nie był w stanie zbliżyć się do rywali. Brakowało przede wszystkim punktów liderów, którzy tak świetnie spisali się w spotkaniu z SMS-em PZKOSZ-em Władysławowo. AZS UMK PBDI Toruń przegrywa 77:87. W tabeli AZS jest na czwartym miejscu z dorobkiem 27 punktów. Do lidera, Decki Pelplin, traci cztery „oczka”.

W kolejnym meczu akademicy zmierzą się z Domino Inowrocław. Początek spotkania o godzinie 20:00 w hali UCS-u.

Trefl II Sopot – AZS UMK PBDI Toruń   87:77  (20:12, 21:20, 21:28, 25:27)

AZS UMK PBDI Toruń: Derkowski 14, Plebanek 13, Malinowski 11, Kubacki 10, Bagazińśki, Tomczyk, Marciniak, Przybyszewski po 6, Kuśmirek 5.

W lepszych humorach z parkietu Areny Toruń schodziły w sobotę koszykarki Energi Toruń. Katarzynki pewnie ograły PGE MKK Siedlce 76:50. Najlepszą zawodniczką tego meczu była Darxia Morris, która zdobyła 21 punktów. W tabeli Energa jest na czwartej pozycji ze stratą trzech „oczek” do Wisły Can – Pack Kraków. W najbliższą sobotę torunianki zmierzą się na wyjeździe z JAS FBG Zagłębiem Sosnowiec. Początek spotkania o godzinie 17:00.

Energa Toruń – PGE MKK Siedlce   76:50  (17:14, 21:16, 21:11, 17:9)

Energa Toruń: Morris 21, Michael 12, Tłumak 11, McBride 11, Adamowicz 6, Radomska 4, Gajda 4, Cain 3, Szczepanik 2.