Katarzyna Zillmann mistrzynią świata! Pokaz siły w finale naszej czwórki podwójnej

13:12, 15.09.2018 MM Aktualizacja: 13:23, 15.09.2018
Skomentuj Fot. Tomasz Berent Fot. Tomasz Berent

Wioślarska czwórka podwójna w składzie z pochodzącą z Torunia, zawodniczką AZS UMK Toruń, Katarzyną Zillmann, wywalczyła w sobotę w bułgarskim Płowdiw złoty medal mistrzostw świata.

Polki w składzie: Katarzyna Zillmann, Maria Springwald, Marta Wieliczko i Agnieszka Kobus-Zawojska były zdecydowanymi faworytkami. Już w półfinale pokazały wielką klasę, zostawiając w pokonanym polu m.in. zawsze niezwykle groźne Niemki.

Sam finał to pokaz siły naszych zawodniczek. Ani przez sekundę ich zwycięstwo nie było zagrożone. Nasza osada dominowała od startu do mety, zdobywając złote medale z czasem 6:08.96. Srebro wywalczyły Niemki (6:11.42), a brąz Holenderki (6:11.79).

Do finału A nie udało się za to awansować dwójce podwójnej w składzie: Mirosław Ziętarski-Mateusz Biskup. Polacy zajęli w półfinale 4. miejsce. W niedzielę popłyną w finale B.