Nesta Mires Toruń pokonuje najgroźniejszego rywala w walce o awans do PLH

21:56, 08.10.2017 MM
Skomentuj Fot. Tomasz Berent Fot. Tomasz Berent

W sobotę (7 października) Nesta Mires Toruń podejmowała na Tor - Torze Zagłębie Sosnowiec, jednego z najgroźniejszych rywali w walce o awans do Polskiej Hokej Ligi. Dzień później odbyło się drugie spotkanie między zespołami Górą ponownie torunianie, którzy wygrali 5:1.

"Stalowe Pierniki" przystąpiły do tego dwumeczu z Zagłębiem Sosnowiec po dwóch wysokich zwycięstwach nad GKS-em Stoczniowcem Gdańsk. Podobnie Zagłębie, które ma na rozkładzie MMKS Podhale Nowy Targ.

Początek meczu to seria wykluczeń z jednej i z drugiej strony. Pierwsi bliscy zdobycia bramki byli przyjezdni, ale górą był Michał Plaskiewicz. W 14. minucie Nesta objęła prowadzenie. Gospodarzom udało się wykorzystać grę w przewadze. Na listę strzelców wpisał się Daniił Oriechin. Po pierwszych 20 minutach torunianie prowadzili 1:0.

Druga odsłona była o wiele bardziej żywiołowa. Na lodzie działo się znacznie więcej. Na początku Zagłębie grało w przewadze, po tym gdy na ławce kar wylądował Jarosław Dołęga, Goście nie byli jednak w stanie tego wykorzystać. Kolejne minuty to ataki sosnowiczan, które przyniosły efekt w 33. minucie. Strzelcem bramki Michał Bernacki. W 36. minucie "Stalowym "Piernikom" ponownie przyszło grać w osłabieniu. Mimo to gospodarze potrafili wyjść na prowadzenie. Błąd golkipera gości wykorzystał Dołęga, który umieścił krążek w pustej bramce.

W trzecią tercję lepiej weszli sosnowiczanie, którzy raz za razem atakowali bramkę strzeżoną przez Plaskiewicza. W 46. minucie mieliśmy remis 2:2. Błąd defensywy Nesty wykorzystał Łukasz Rutkowski. Zaledwie dwie minuty później torunianie prowadzili już 3:2. Strzelcem bramki Daniel Minge, który skrzętnie wykorzystał kolejny błąd Czernika. Gospodarze przypieczętowali zwycięstwo w 58. minucie. Uczyniło to Piotr Winiarski. Nesta wygrywa 4:2. W niedzielę Stalowe Pierniki ponownie były lepsze, wygrywając 5:1

Nesta Mires Toruń - Zagłębie Sosnowiec  4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Bramki: 14.min. - Daniił Oriechin (1:0), 33. min - Michał Bernacki (1:1), 38. min. - Jarosław Dołęga (2:1), 46. min. - Łukasz Rutkowski (2:2), 48. min - Daniel Minge (3:2), 58. min. - Piotr Winiarski (4:2)

Nesta Mires Toruń: Plaskiewicz, Bojanowski - Jaworski, Lidtke, Minge, Winiarski, Dołęga, Skólmowski, Podsiadło, Garszyn, Karczocha, Oriechin, Jóźwiak, Korzestański, Naparło, Wiśniewski, Husak, Borowicz, Niedlich, Gołaszewski, Śmieszek

Zagłębie Sosnowiec: Czernik, Białek - Gniewek, Jaskólski, Czarnieuski, Stojek, Jarosz, Kafel, Dziehciarou, Jaskólski, Rutkowski, Bernacki, Uherek, Janus, Kisiel, Goździewicz, Pędraś, Musialik, Żak, Onyszczenko, Rabenda

Nesta Mires Toruń - Zagłębie Sosnowiec 5:1 (4:0, 1:1, 0:0)

Bramki: 3. min. - Marcin Wiśniewski (1:0), 6. min. - Robert Karczocha (2:0), 9. min. - Daniił Oriechin (3:0), 14. min. - Dominik Olszewski (4:0), 24. min. - Łukasz Podsiadło (5:0), 27. min. - Łukasz Rutkowski (1:5)

Nesta Mires Toruń: Plaskiewicz, Bojanowski - Jaworski, Lidtke, Minge, Winiarski, Dołęga, Skólmowski, Podsiadło, Garszyn, Karczocha, Oriechin, Jóźwiak, Korzestański, Naparło, Wiśniewski, Husak, Borowicz, Niedlich, Gołaszewski, Śmieszek

Zagłębie Sosnowiec: Czernik, Białek - Gniewek, Jaskólski, Czarnieuski, Stojek, Jarosz, Kafel, Dziehciarou, Jaskólski, Rutkowski, Bernacki, Uherek, Janus, Kisiel, Goździewicz, Pędraś, Musialik, Żak, Onyszczenko, Rabenda