Wielkie emocje w derbach! Polski Cukier Toruń grał z Anwilem Włocławek

14:34, 27.10.2018 MM Aktualizacja: 15:05, 27.10.2018
Skomentuj Fot. Natalia Seklecka Fot. Natalia Seklecka

Dogrywka była potrzebna do wyłonienia zwycięzcy w meczu derbowym pomiędzy Anwilem Włocławek a Polskim Cukrem Toruń. Torunianie wygrali ostatecznie 79:76.

Przez pierwsze, dwie kwarty nic nie wskazywało na to, że to właśnie podopieczni Dejana Mihevca będą triumfować w Hali Mistrzów. Po 20 minutach gospodarze prowadzili różnicą 10 punktów (43:33). Grali pewniej, skuteczniej i napędzali się z minuty na minutę. W szeregach naszej ekipy panowała duża nerwowość, na co wpływ miała na pewno kontuzja kapitana Łukasza Wiśniewskiego, który musiał zejść do szatni.

Zastąpił go Tomasz Śnieg i spisał się znakomicie. W trzeciej odsłonie Twarde Pierniki odmieniły losy spotkania. Goście odrobili straty, wygrywając 8 "oczkami". W czwartej kwarcie triumfowali różnicą trzech punktów. Do wyłonienia zwycięzcy była zatem potrzeba dogrywka, w której również nie brakowało emocji.

W pewnym momencie Polski Cukier prowadził 76:72, jednak Anwil stać było jeszcze na zryw. W końcówce gospodarze doprowadzili do wyrównania, ale ostatnia akcja należała do naszego zespołu. Na 3 sekundy przed końcem rzutem za trzy popisał się Bartosz Diduszko, który dał pierwsze i zarazem historyczne zwycięstwo torunianom w Hali Mistrzów 79:76. .

Twarde Pierniki wciąż na swoim koncie nie zanotowały porażki i z bilansem 4-0 plasują się w ścisłym czubie ligowej tabeli. Kolejny mecz 3 listopada w Arenie Toruń. Rywalem Rosa Radom.

Anwil Włocławek - Polski Cukier Toruń 76:79 (25:23, 19:10, 8:16, 17:20, 7:10 d.)

Anwil Włocławek:  Sobin 15, Lichodiej 13, Kostrzewski 10, Simon 10, Łączyński 9, Zyskowski 7, Michalak 4, Marković 4, Szewczyk 3, Wadowski 1, Parzeński 0

Polski Cukier Toruń: Diduszko 15, Gruszecki 15, Lowery 12, Mbodj 12, Cel 9, Śnieg 8, Sulima 6, Wiśniewski 2