FC Toruń wygrywa z AZS UŚ Katowice [ZDJĘCIA]

09:24, 11.11.2018 MM Aktualizacja: 09:37, 11.11.2018
Skomentuj Fot. Agnieszka Bielecka Fot. Agnieszka Bielecka

FC Toruń pokonał AZS UŚ Katowice 3:2 po bramkach Krzysztofa Elsnera, samobójczej Roberta Gładczaka oraz Marcina Mikołajewicza.

Już w 4. minucie strzelanie rozpoczął Elsner, ale odpowiedź przyjezdnych przyszła natychmiast. Dwanaście sekund później do remisu doprowadził Szczurek. Przed zejściem do szatni podopieczni Łukasza Żebrowskiego zdołali wyjść na prowadzenie po samobójczym trafieniu Gładczaka w 16. minucie i bramce Moikołajewicza z 18. minuty.

W drugiej połowie nasz zespół kontrolował przebieg wydarzeń na boisku, choć były momenty, w których jedni i drudzy mogli strzelić gole. Dopiero w 35. minucie Jasiński wpisał się na listę strzelców. Przyjezdnym nie udało się wyrównać i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem FC Toruń 3:2. Kolejny mecz nasz zespół rozegra na wyjeździe. Zmierzy się z Red Devils Chojnice.

W tabeli torunianie są na pierwszym miejsce z dorobkiem 16 punktów. Mają o punkt więcej od Rekordu Bielsko-Biała, który ma jednak przed sobą zaległy jeszcze mecz.