FC Toruń rozbiło Piasta Gliwice. Bramki Mikołajewicza i Cymana

11:50, 05.11.2018 MM Aktualizacja: 12:03, 05.11.2018
Skomentuj Fot. Redakcja Fot. Redakcja

Piłkarze halowi FC Toruń pokonali w sobotę na wyjeździe Piasta Gliwice 3:0. Łupem bramkowym podzielili się Marcin Mikołajewicz, który strzelił dwie bramki oraz Mateusz Cyman.

Nasz zespół pokazał wielką klasę w tum spotkaniu. Strzelanie rozpoczął w 12. minucie Mateusz Cyman. Bramka padła po perfekcyjnie wykonanym rzucie rożnym. Po pierwszych 20 minutach na tablicy świetlnej widniał rezultat 1:0 dla gości.

Kluczowa dla losów spotkania okazała się druga połowa, w której podopieczni Łukasza Żebrowskiego jeszcze dwukrotnie wpisywali się na listę strzelców - dwukrotnie Marcin Mikołajewicz.

Po sześciu kolejkach z dorobkiem 13 punktów torunianie przewodzą w ligowej tabeli. Szczegółowa tabela i wyniki TUTAJ. Kolejny mecz nasz zespól rozegra 10 listopada. W hali UCS podejmie AZS UŚ Katowice. Początek o godzinie 19:00.

Piast Gliwice – FC Toruń 0:3 (0:1)

0:1 – Mateusz Cyman 11:28
0:2 – Marcin Mikołajewicz 27:23
0:3 – Marcin Mikołajewicz 38:45

Piast Gliwice: Michał Widuch (23),  Kamil Dworzecki (22), Maciej Steindor (84)  Jose Luis Santiago Gutierrez (5), Roberto Terol Camacho (6), Sergio Parra Bonilla (7), Marcin Grzywa (10), Rafał Franz (11), Michał Grecz (20), Michał Lebiedziński (97), Sebastian Szadurski (98)

FC Toruń: Nicolae Neagu (18), Dawid Wędołowski (98) –  Michał Wojciechowski (4), Kamil Domański (6), Mateusz Cyman (9), Marcin Mikołajewicz (10), Kacper Zboralski (11), Mateusz Waszak (13), Krzysztof Elsner (17), Remigiusz Spychalski (22), Tomasz Kriezel (23), Marcin Mrówczyński (92)