Znów na remis. Elana Toruń z punktem w Elblągu. Szansa na przełamanie uciekła

10:08, 05.11.2018 FD Aktualizacja: 10:40, 05.11.2018
Skomentuj fot. materiały własne fot. materiały własne

Elana Toruń zremisowała w Elblągu z miejscową Olimpią 2:2. Torunianie mieli szansę na wygraną, ale gospodarze postawili naszym zawodnikom trudne warunki. To czwarty remis żółto-niebieskich z rzędu. W tabeli wciąż plasują się na drugim miejscu.

Elana przystępowała do meczu po bardzo zaciętych i emocjonujących derbach z Olimpią Grudziądz. Choć starcia nie udało się wygrać, to ambitna walka i gra do końca dała Elanie powera na kolejny mecz. Torunianie jechali do Elbląga z nastawieniem na zwycięstwo. Gospodarze są na dole tabeli, ale wszyscy pamiętali, że ostatnie spotkanie "u siebie" Olimpia Elbląg przegrała we wrześniu.

Ambitna gra piłkarzy z Elbląga szybko podcięła skrzydła Elanie. Już w szóstej minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Torunianie odpowiedzieli ekspresowo, bo w dziesiątej minucie piłkę do siatki wepchnął Filip Kozłowski (10 bramek na koncie). Do przerwy 1:1.

Po przerwie żółto-niebiescy ruszyli do ataku. W 55 minucie ataki gości na bramkę zamienił Kościelniak. Do 87 minuty wydawało się, że Elana przełamie passę remisów, ale podopiecznych Rafała Góraka sprowadził na ziemię Bojas. Zawodnik Olimpii sprawił, że na tablicy wyników widniał rezultat 2:2, który utrzymał się do samego końca meczu. Tym samym Elana zremisowała czwarty mecz z rzędu.

Teraz żółto-niebiescy pojadą do Katowic, gdzie podejmą Rozwój. Miejmy nadzieję, że ze Śląska wrócą w zwycięskich nastrojach.

Olimpia Elbląg 2-2 Elana Toruń

Michał Fidziukiewicz 5, Jakub Bojas 87 (k) – Filip Kozłowski 10, Dominik Kościelniak 55

Olimpia: 15. Sebastian Madejski – 7. Michał Balewski, 2. Tomasz Lewandowski, 14. Korneliusz Sochań, 16. Tomasz Sedlewski – 17. Jakub Bojas, 70. Bartosz Nowicki, 13. Michał Kuczałek, 8. Michał Ressel (72, 82. Eduardo), 10. Mateusz Szmydt (84, 25. Eryk Filipczyk) – 9. Michał Fidziukiewicz.

Elana: 1. Bartosz Mrozek – 23. Jan Andrzejewski, 6. Patryk Urbański, 27. Michał Kołodziejski, 3. Kordian Górka – 17. Dominik Kościelniak (72, 11. Damian Lenkiewicz), 18. Maciej Stefanowicz, 7. Artur Lenartowski (90, 5. Maciej Felsch), 24. Damian Zagórski (61, 10. Patryk Aleksandrowicz), 16. Krzysztof Wołkowicz – 15. Filip Kozłowski (82, 20. Mateusz Stryjewski).