Elana Toruń wybiła rywalom piłkę z głowy. Tak wygląda tabela II ligi, torunianie wiceliderem!

19:28, 15.09.2018 MM Aktualizacja: 20:45, 16.09.2018
Skomentuj Fot. Tomasz Berent Fot. Tomasz Berent

Kolejne przekonujące zwycięstwo odnieśli piłkarze Elany Toruń. Podopieczni Rafała Góraka pokonali przed własną publicznością Pogoń Siedlce 3:0.

Przed tygodniem nasz zespół miał zagrać na wyjeździe z Błękitnymi Stargard Szczeciński, jednak spotkanie zostało przełożone na 19 września ze względu na zbyt dużą liczbę powołań do kadr młodzieżowych. To nie rozproszyło żółto-niebieskich, którzy w pełni skupieni przystąpili do sobotniego spotkania z Pogonią Siedlce.

Gospodarze, choćby ze względu na pozycję w tabeli byli faworytem tego pojedynku. Nie należało jednak zapominać, że w szeregach przyjezdnych było kilku doświadczonych graczy, nawet z przeszłością ekstraklasową, jak: Andrzej Rybski, Adam Mójta czy Adrian Paluchowski. Elany to nie wystraszyło. Podopieczni trenera Góraka grali konsekwentnie z tyłu i odważnie w ofensywie. Gra do przodu opłaciła się, bowiem w 37. minucie po faulu na Wołkowiczu, sędzia podyktował rzut karny, którego na bramkę pewnym strzałem zamienił Mariusz Kryszak.

Tuż przed zejściem do szatni, torunianie podwyższyli na 2:0 po znakomitym kontrataku. Najpierw Wołkowicz zagrał do Kościelniaka, a ten odegrał w pole karne do Kozłowskiego. Napastnik Elany obrócił się z piłką i strzałem w kierunku dłuższego słupka podwyższył prowadzenie miejscowych. Do przerwy Elana prowadziła 2:0, będąc zespołem wyraźnie lepszym.  Po przerwie, w 49. minucie gospodarze mogli podwyższyć na 3:0, ale nie czysto z 10 metra w piłkę trafił Kozłowski.

Żółto-niebiescy kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku, a na potwierdzenie tych słów w 78. minucie ustalili wynik spotkania po trafieniu Jana Andrzejewskiego, który wykazał najwięcej zimnej krwi w podbramkowym zamieszaniu. Po 9 rozegranych spotkaniach, Elana z dorobkiem 18 punktów plasuje się na 2. miejscu. Tabela TUTAJ

Elana Toruń - Pogoń Siedlce 3:0 (2:0)

Bramki: 38. Kryszak (kar.), 45. Kozłowski, 78. Andrzejewski

Elana Toruń: Nowak – Andrzejewski, Urbański, Kołodziejski, Górka – Kościelniak (71. Stąporski), Lenartowski, Kryszak (C) (81. Banach), Stryjewski (71. Zagórski), Wołkowicz – Kozłowski (78. Kraska)

Pogoń Siedlce: Misztal – Krawczyk (71. Bochnak), Margol (C), Brągiel, Wrzesiński (46. Garyga), Wiktoruk, Rybski, Wichtowski, Pociecha (46. Mójta), Paluchowski, Pazio (59. Walków)