Wicemistrzowie Polski nie dali rady FC Toruń!

17:36, 07.10.2017 MM
Skomentuj Fot. Tomasz Berent Fot. Tomasz Berent

W 2. kolejce Futsal Ekstraklasy FC Toruń podjęło w sobotę przed własną publicznością Gattę Active Zduńska Wola.

Torunianie przystąpili do tego spotkania po pewnym zwycięstwie sprzed tygodnia nad AZS-em UŚ Katowice 4:1. W sobotę, w hali UCS-u, podejmowali aktualnych wicemistrzów Polski, Gattę Active Zduńska Wola, która w 1. kolejce nie sprostała beniaminkowi z Białegostoku, remisując 5:5.

Lepiej w ten mecz weszli jednak przyjezdni, którzy już od 5. minuty prowadzili po atomowym strzale z rzutu wolnego w wykonaniu Mariusza Milewskiego. Podopieczni Łukasza Żebrowskiego nie mieli dobrego fragmentu gry. Przeważali rywale, a nasz zespół przebudził się dopiero po 10 minutach. W 12. minucie Dariusza Słowińskiego próbował zaskoczyć uderzeniem z woleja Mateusz Waszak, a chwilę później w słupek uderzył Krzysztof Elsner.

Szczęście do FC uśmiechnęło się w 14. minucie. W rolach głównych wystąpili Elsner oraz Michał Wojciechowski. Ten pierwszy zagrał prostopadłą piłkę do popularnego "Miśka", a ten przepięknym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi gości. Torunianie mieli jeszcze swoje sytuacje. Elsner oraz Tomasz Kriezel mogli wyprowadzić swoją drużynę na prowadzenie, ale zabrakło im szczęście oraz precyzji. Do przerwy mieliśmy remis 1:1.

Pierwsze pięć  minut drugiej połowy bez wyrazu. Ani jedni, ani drudzy nie byli w stanie wykreować dogodnych okazji do strzelenia bramki. Dopiero w 29. minucie zakotłowało się pod bramką Słowińskiego. Strzelał Kieper, ale jego uderzenie było niecelne. Losy spotkania mógł rozstrzygnąć w 36. minucie Marcin Mikołajewicz. Po podaniu od Marcina Mrówczyńskiego minął golkipera Gatty, ale nie zdołał skierować piłki do bramki. Jeszcze lepszą okazję do strzelenia gola miał "Miki" kilkadziesiąt sekund później, jednak przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Odpowiedź rywali była natychmiastowa. Minutę później Marciniak znalazł się sam na sam z Neagu, ale górą był Mołdawianin. Wynik meczu nie uległ już zmianie.

Za tydzień (14 października) torunianie zmierzą się na wyjeździe z Red Dragons Pniewy

FC Toruń - Gatta Active Zduńska Wola 1:1 (1:1)

Bramki: 5. min. - Milewski (0:1), 14. min. - Wojciechowski (1:1)

FC Toruń: Neagu (Naparło) – Mikołajewicz, Kriezel, Elsner, Wojciechowski – Domański, Kieper, Morozov, Czyzek, Waszak, Spychalski, Rychłowski, Mrówczyński

Gatta Active Zduńska Wola: Słowiński (Miłosiński) – Olczak, Milewski, Sobalczyk (C), Szypczyński – Adamski, Stanisławski, Krawczyk, Marciniak, Och, Szymczak