Deklasacja w Katowicach. Życiowa forma i hat - trick Elsnera

19:31, 30.09.2017 MM
Skomentuj Fot. Tomasz Berent Fot. Tomasz Berent

Kapitalny początek sezonu zaliczyli piłkarze halowi FC Toruń, którzy na inaugurację nowego sezonu Futsal Ekstraklasy pokonali na wyjeździe 4:1 AZS UŚ Katowice.

Na papierze faworytem do zainkasowania trzech punktów byli podopieczni Łukasza Żebrowskiego. Torunianie to aktualnie brązowi medaliści z sezonu 2016/2017 mający w swoim składzie aż trzech reprezentantów Polski.

To jednak gospodarze z większym animuszem przystąpili do tego spotkania. Już w 3. minucie groźnym strzałem popisał się Tomasz Dura, ale na posterunku był Nicolae Neagu. Kolejne minuty bez większych emocji. W jednej i drugiej drużynie pojawiało się bardzo dużo niedokładności.

I tak aż do 15. minuty, gdy przebłysk geniuszu dał Krzysztof Elsner. Popularny „Pyda” kompletnie zaskoczył rywali uderzeniem z lewej strony boiska i wpakował futbolówkę pod poprzeczkę bramki Bednarczyka. Nie minęło 30 sekund, a było już 2:0. Strzelcem gola… Krzysztof Elsner. Strzałem po ziemi z 12 metra zaskoczył golkipera gospodarzy. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej części.

Akademicy nie mając nic do stracenia z marszu przystąpili do odrabiania strat. Natychmiastowy pressing na podopiecznych Łukasza Żebrowskiego miał przynieść spodziewany efekt. Przez pierwsze 10 minut jednak nie przynosił. Przyjezdni grali mądrze w defensywie i zasłużenie prowadzili 2:0. Co ważne w 31. minucie podwyższyli na 3:0. Mecz życia rozgrywał Elsner, który skompletował hat - tricka pięknym uderzeniem z prawego skrzydła. Na tym jednak nie koniec. Na minutę przed końcem na 4:0 trafił Marcin Mikołajewicz, a chwilę później wynik spotkania ustalił Kmiecik, zdobywając honorową bramkę dla AZS-u.

Kolejne ligowe spotkanie torunianie rozegrają 7 października. W hali UCS-u podejmą Gattę Active Zduńska Wola. Początek o 16:00

AZS UŚ Katowice – FC Toruń 1:4  (0:2)

AZS UŚ Katowice: Bednarczyk (Brzenk) – Dura, Wojtyna, Kmiecik, Cygnarowski – Jasiński (C), Ficek, Szczurek, Salisz, Musiał, Haase, Pękala, Hewlik.

FC Toruń: Neagu (Naparło) – Wojciechowski, Mikołajewicz (C), Kriezel, Elsner – Kieper, Morozov, Czyszek, Waszak, Spychalski, Rychłowski, Mrówczyński.