Wyjazdy im służą jak nigdy, kibice pod wrażeniem gry Elany. Żółto - niebiescy wygrywają w Kaliszu

12:08, 29.08.2016 Michał Malinowski
Skomentuj Kibice Elany mogą się cieszyć z kolejnych 3 punktów ich ulubieńców   Fot. Michał Malinowski Kibice Elany mogą się cieszyć z kolejnych 3 punktów ich ulubieńców Fot. Michał Malinowski

Bardzo dobre zawody rozegrali w sobotę piłkarze Elany Toruń. Podopieczni Jerzego Cyraka wygrali na wyjeździe z KKS-em 1925 Kalisz 1:5. Torunianie z dorobkiem 7 punktów plasują się na 5. miejscu w tabeli.

Elana otworzyła wynik meczu już w 10. minucie. Uczynił to Tomasz Bzdęga, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Macieja Stefanowicza i pewnym strzałem głową pokonał bramkarza gospodarzy.

[ZT]6288[/ZT]

Druga bramka dla żółto – niebieskich padła po wrzucie piłki w pole karne z autu przez Jacka Figaszewskiego, do której dopadł Patryk Aleksandrowicz i „chytrą” główką podwyższył wynik meczu na 2:0. Torunianie nie zwalniali tempa. Widać, że stałe fragmenty mają dopracowane jak nigdy. Trafienie na 3:0 padło znów po asyście Macieja Stefanowicza z rzutu wolnego, który na pierwszy słupek dograł do Aleksandrowicza, a ten pięknym strzałem głową wyprowadził Elanę na trzybramkowe prowadzenie. Wynikiem 3:0 zakończyło się pierwsze 45 minut.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla podopiecznych trenera Cyraka, którzy dwie minuty po wznowieniu gry podwyższyli na 4:0. Strzelcem bramki z rzutu karnego Łukasz Zagdański. W 67. minucie na 5:0 strzelił Damian Lenkiewicz, który wykorzystał brak komunikacji wśród kaliskich defensorów. Gospodarzy było tylko stać na honorowe trafienie. Na 7 minut przed końcem do bramki Elany trafił Dominik Domagalski.

(Źródło: KP Sport)

Gra Elany mogła się na pewno podobać, a zwłaszcza niesamowita skuteczności po stałych fragmentach gry. Także kibice docenili grę swoich ulubieńców.

- Serce się raduje – napisał jeden z fanów toruńskiej drużyny na Facebooku.

Teraz przed żółto – niebieskimi kolejny mecz ligowy. W sobotę, Elana zmierzy się na wyjeździe z Sokołem Kleczew. Początek meczu o godzinie 17:00. W środę, podopieczni trenera Cyraka mieli zagrać mecz II rundy OPP z Sokołem Radomin. Mecz jednak się nie odbędzie, ponieważ zespół z Radomina nie spełnia wymogów organizacyjnych. Tym samym dla torunian zostanie przyznany walkower.