Wyśmienite rozpoczęcie sezonu, strzelecka kanonada w Inowrocławiu. Gwiazda Kania Toruń pokonuje Noteć

10:32, 29.08.2016 Michał Malinowski
Skomentuj Dziewczyny po wygranym meczu w Inowrocławiu   Fot. Facebook/Gwiazda Kania Toruń Dziewczyny po wygranym meczu w Inowrocławiu Fot. Facebook/Gwiazda Kania Toruń

Znakomicie weszły w sezon III ligi kujawsko – pomorskiej piłkarki Gwiazdy Kani Toruń. Podopieczne Jacka Wińskiego, w meczu wyjazdowym, wygrały na inaugurację z Notecią Inowrocław 4:1.

Dziewczyny nie miały większych problemów z pokonaniem drużyny z Inowrocławia. Po pierwszych 45 minutach prowadziły 2:0 po bramce z 16. minuty Wiktorii Jóźwickiej i 44. minuty Klaudii Grodzickiej. Druga odsłona również należała do przyjezdnych. Trzy minuty po przerwie Wiktoria Jóźwicka dołożyła bramkę z rzutu karnego a w 54. minucie na 4:0 podwyższyła Agnieszka Pencherkiewicz

[ZT]4384[/ZT]

Gospodynie były w stanie odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. W 56. minucie honorową bramkę zdobyła Weronika Nowicka. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla torunianek, które tym samym świetnie weszły w nowy sezon trzeciej ligi. Za tydzień podopieczne Jacka Wińskiego zmierzą się przed własną publicznością z drużyną Fuksu Wielowicz. Jak zaznacza szkoleniowiec Gwiazdy, cele na ten sezon są ambitne.

- Po zmianach w zespole (odeszły dwie podstawowe zawodniczki, przyszło kilka nowych) chcemy zająć jak najwyższe miejsce w tabeli i powalczyć o awans. W tym sezonie po raz pierwszy zgłosiliśmy się także do rozgrywek Pucharu Polski kobiet oraz do ligi futsalu, która się zacznie tuż po zakończeniu rundy jesiennej na boiskach – mówi Jacek Wiński.

Na zdjęciu stoją od lewej: Ada Urbańska, Katarzyna Matelska, Klaudia Laskowska, Magda Milecka, Karolina Wasilkiewicz, Judyta Witkowska, Daria Gul, Marcelina Maciejewska, Iga Mycio, Ewa Stopińska, Zuzanna Chojnacka, gościnnie Oliwia Lewandowska. Dolny rząd: Angelika Kwiatkowska, Natalia Gabryszewska, Paulina Wenderlich, Patrycja Szymanek, Klaudia Grodzicka, Wiktoria Jóźwicka, Julia Frelik, Agnieszka Pencherkiewicz, Karolina Ostrowska, Maja Nguyen.

Mecze III ligi kobiet jesień 2016, które Gwiazda-Kania  rozegra w domu (boisko sztuczne przy ul. Przy Skarpie):