Pewne zwycięstwo Polskiego Cukru Toruń. Pierwszy krok do koszykarskiego raju wykonany [ZDJĘCIA]

09:18, 21.09.2018 MM Aktualizacja: 09:29, 21.09.2018
Skomentuj Fot. Agnieszka Bielecka Fot. Agnieszka Bielecka

Polski Cukier Toruń pokonał w czwartek w Arenie Toruń Tsmoki Mińsk 87:61 w pierwszym meczu 1. rundy fazy eliminacyjnej Europejskiej Ligi Mistrzów. Rewanż w sobotę na Białorusi.

Koszykówki w wydaniu europejskim kibice w Toruniu dawno nie oglądali. Ostatni raz jeszcze za czasów AZS-u UMK Toruń, który rywalizował w Pucharze Koraca. W czwartkowy wieczór historia zatoczyła koło, a klub z tej okazji zadbał o widowiskową oprawę.

Koszykarze na parkiecie spisali się znakomicie. Już po pierwszej kwarcie podopieczni Dejana Mihevca prowadzili 29:4. Świetnie spisywał się Aron Cel, który punktował rywali. Drugie 10 minut również należało do gospodarzy, który na przerwę schodzili prowadząc 53:22.

Kolejne dwie kwarty toczyły się pod dyktando Twardych Pierników. Mimo porażki w trzeciej dziewięcioma punktami, w ostatniej, nasz zespół nadrobił klika punktów, zwyciężając ostatecznie 87:61. To świetna zaliczka przed sobotnim rewanżem w Mińsku.

Polski Cukier Toruń - Tsmoki Mińsk 87:61 (29:4, 23:18, 15:24, 20:15)

Polski Cukier Toruń: Cel 27, Mbodj 13, Gruszecki 9, Wiśniewski 5, Lowery 6 oraz Śnieg 8, Sulima 8, Diduszko 7, Perka 2

Tsmoki Mińsk: Liutycz 12, Sarikopoulos 10, Govens 10, Moody 8, Shelton 6 oraz Meszczarakou 6, Semianiuk 4, Kudriawcow 3, Trastsinetski 2, Sitnik 0