Trenerzy Elany Toruń i Rozwoju Katowice zabrali głos po niedzielnym meczu

08:42, 23.07.2018 MM Aktualizacja: 08:44, 23.07.2018
Skomentuj Fot. Tomasz Berent Fot. Tomasz Berent

Wypowiedzi trenerów po niedzielnym meczu Elana Toruń - Rozwój Katowice. Szkoleniowiec gospodarzy przyznał, że jest zadowolony z wyniku, a przede wszystkim gry swoich podopiecznych, która długimi fragmentami mogła się podobać.

Wypowiedzi trenerów po meczu Elana Toruń - Rozwój Katowice:

Rafał Bosowski, trener Rozwoju Katowice: Ciężko rozpoczyna się sezon na terenie beniaminka, który siłą rozpędu chce się pokazać z jak najlepszej strony. I tak było też w niedzielę. Elana jest zespołem mądrze budowanym. Ten mecz miał kilka faz. Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy wysoko grali presingiem. Mieliśmy swoją sytuację, której nie wykorzystaliśmy. Druga połowa to już zdecydowanie więcej miejsca na boisku, co otworzyło nam okazje do zdobycia bramek. Szkoda, że nie udało nam się zamknąć tego spotkania bramką na 3:0.

Rafał Górak, trener Elany Toruń: Na pewno trzeba docenić ten punkt w sytuacji, gdy przegrywasz 0:2. Byłem bardzo zadowolony z postawy zespołu w pierwszej połowie i w pierwszych 10 minutach drugiej połowy. Wydawało mi się, że idziemy po trzy punkty. Rozwój wykorzystał swoje sytuacje, strzelając bramki po dwóch stałych fragmentach gry, niestety po naszych błędach. Na pewno przeanalizujemy to. Jesteśmy beniaminkiem i musimy do tego wszystkiego podchodzić z pokorą. Generalnie, jestem zadowolony z postawy zespołu i kibiców, którzy wspaniałym dopingiem ich wspierali.

Kolejny mecz Elana rozegra w sobotę na wyjeździe. Rywalem będzie Znicz Pruszków.