Medalowe żniwo toruńskich pływaków. Świetny występ na mistrzostwach Polski w Gliwicach

10:40, 17.11.2015 Michał Malinowski
Skomentuj Zawodnicy Toruń Multisport Team zaliczyli bardzo udany występ podczas ostatnich mistrzostw Polski w Gliwicach        Fot. Nadesłana Zawodnicy Toruń Multisport Team zaliczyli bardzo udany występ podczas ostatnich mistrzostw Polski w Gliwicach Fot. Nadesłana

Z mistrzostw Polski w Gliwicach wrócili pływacy z klubu Toruń Multisport Team. Ze znakomitej strony zaprezentowała się Marta Lord, jedna z multimedalistek.

W weekend, na basenie „Olimpijczyk” w Gliwicach, odbyły się mistrzostwa Polski w pływaniu w kategorii Masters. Prawo startu mieli zawodnicy od 20 roku życia i starsi. W zawodach wzięło udział 558 zawodników, w tym pływacy z Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier i Białorusi.

Największą gwiazdą był Stanisław Krokoszyński z Krakowa, zawodnik liczący 85 lat. Jego pierwsze pływackie osiągnięcia noszą datę z lat czterdziestych XX wieku. Drugiego dnia zawodów osiągnął „setkę” zdobytych w  życiu złotych medali na krajowych imprezach.

(Fot. Nadesłana)

Toruń reprezentowali: Marta Lord, Katarzyna Walenta, Agnieszka Kostyra, Andrzej Szufarski, Adrian Bilski, Grzegorz Arentewicz, Henryk Zientara, Edward Korolko, Jan Bantkowski, Tomasz Osóbka i Marcin Mykowski. Na szczególne słowa uznania zasługuje Marta Lord, która łącznie zdobyła siedem złotych medali na dystansach: 50, 100 i 200 grzbietowym, 50 dowolnym, 100 zmiennym, 50 i 100 klasycznym, przy czym z wyjątkiem dwóch ostatnich konkurencji każde zwycięstwo okraszone było rekordem Polski.

Ponadto Marta Lord współtworzyła dwie toruńskie sztafety mieszane: 4 x 50 dowolnym (brązowy medal) i 4 x 50 zmiennym (srebrno). Złotą serię zaliczyła też Katarzyna Walenta. Ustanowiła rekord Polski na 400 zmiennym z wynikiem 5:54,44. Ponadto wygrała na dystansach 100 i 200 klasycznym. Srebrny medal wywalczyła na 50 klasycznym oraz brąz na 100 i 200 zmiennym.

Na podium stawał również Grzegorz Arentewicz za 200 motylkowym (srebrny) i za 400 zmiennym (brąz). Udane starty zaliczył Marcin Mykowski, który za 100 i 200 grzbietowym „wziął” srebrne medale. Edward Korolko za to był drugi na 200 grzbietowym. Trzeci rezultat uzyskał w konkurencji 50 dowolnym i 100 grzbietowym. Henryk Zientara zdobywał brązowe medale na 50, 100 i 200 klasycznym.

Czołowe miejsca zajmowali Torunianie w konkurencjach drużynowych. Brązowy medal zdobyła sztafeta mieszana 4 x 50 dowolnym: Arentewicz, Lord, Walenta, Mykowski. W tym samym składzie ekipa wywalczyła srebro w starcie 4 x 50 zmiennym. Męska sztafeta 4 x 50 zmiennym Zientara, Bantkowski, Osóbka, Korolko zdobyła srebrny medal, natomiast 4 x 50 dowolnym – brązowy.

W rankingu medalowym Toruń Multisport Team uplasował się na 11. pozycji na 85 sklasyfikowanych ekip.