Kapitalna forma tych młodych ludzi! Tak tu się pracuje z przyszłymi mistrzami

09:53, 27.06.2017 MM
Skomentuj Fot. Nadesłana Fot. Nadesłana

Bardzo udane dni za kolarzami i kolarkami Copernicusa, którzy wrócili z workiem medali  z różnego rodzaju imprez kolarskich, które odbywały się w całym kraju.

W dniach 21- 25 czerwca w Gdyni odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym, w których rywalizowali zawodnicy i zawodniczki od kategorii junior do elite.  Nie zawiodła ubiegłoroczna wicemistrzyni Polski ze startu wspólnego, Oliwia Majewska. Podopieczna trenera Andrzeja Kiejnowskiego zdobyła brązowy medal, wypełniając w ten sposób minimum na mistrzostwa Europy.

[ZT]10418[/ZT]

Z kolei 24 czerwca w Młyńcu odbył się wyścig kolarski mistrzostw województwa kujawsko - pomorskiego w jeździe indywidualnej na czas. Na dystansie 5 km w kategorii młodzik, zawodnicy akademii zajęli wysokie lokaty. Mateusz  Sawicki z UKS Kometa Obrowo/Copernicus był drugi, a Franciszek Kaczorowski z UKS Copernicus Toruń trzeci.

Wśród żaków najlepszy okazał się Bartosz Zientarski z Copernicusa. W kategorii młodziczek najlepszym czasem mogła się pochwalić Olga Wankiewicz z UKS Copernicus Toruń. W wyścigu ze startu wspólnego, który się odbył w Świetosławiu w kategorii żaków, 3. miejsce zajął  Karol Domian z UKS Copernicus Toruń. W kategorii młodziczek najszybsza była Olga Wankiewicz z UKS Copernicus Toruń.

Z kolei w dniach 24-25 czerwca w Raszkowie odbyła się wyjątkowa impreza, bo mistrzostwa Polski dla najmłodszych adeptów kolarstwa. Mistrzostwa Polski szkółek kolarskich w jeździe indywidualnej na czas i ze startu wspólnego dla 4,5 i 6 - klasistów przyciągnęła 400 najlepszych młodych kolarzy z całej Polski.

W jeździe indywidualnej na czas wśród 4- klasistów, 2. miejsce zajął  Kacper Mientki z UKS Copernicus Toruń. Wśród 5-klasistek, trasę 3 km najszybciej pokonała Zuzanna Charyga  ze szkółki kolarskiej Copernicus Toruń. W wyścigu ze startu wspólnego wśród 4-klasistów bezkonkurencyjny na finiszu był Kacper Mientki, zdobywając tym samym tytuł mistrza Polski. Wśród 5-klasistek najlepsza była ponownie Zuzanna Charyga.

Warto również dodać, że na torze kolarskim w Szczecinie odbyła się trzecia seria Pucharu Polski w kategorii junior młodszy. W konkurencji sprintu klasycznego, niespodziewanie, 3. miejsce zajął  Robert Muzalewski z UKS Copernicus Toruń.