Polski Cukier Toruń w finale. Zagramy o złoto mistrzostw Polski! Kapitalny mecz Weaver'a

19:27, 23.05.2017 MM
Skomentuj Fot. Tomasz Berent Fot. Tomasz Berent

Polski Cukier Toruń w finale Polskiej Ligi Koszykówki. Torunianie pokonali 65:52 w trzecim meczu półfinałowym Energę Czarnych Słupsk. To historyczny, bo pierwszy awans do finału mistrzostw Polski toruńskiej, męskiej drużyny koszykarskiej.

Do Słupska nasz zespół jechał w jednym celu - wygrać i przypieczętować awans do finału Polskie Ligi Koszykówki. Zadanie ciężkie, ale wykonalne, co potwierdziły już pierwsze minuty wtorkowej konfrontacji.

[ZT]10392[/ZT]

Pierwsza kwarta pokazała, że podopieczni Jacka Winnickiego są bardzo dobrze przygotowani do tej rywalizacji. W defensywie nasz zespół grał niezwykle twardo od samego początku, co miało przełożenie na wynik meczu. Do tego dochodziła całkiem niezła skuteczność i prowadzenie po pierwszych dziesięciu minutach 18:12.

Drugie dziesięć minut nie było wcale gorsze. Twarde Pierniki grały przede wszystkim konsekwentnie. W ich grze ani na chwilę nie można było mówić o rozluźnieniu. Goście wiedzieli po co przyjechali na Wybrzeże. Kolejne świetne zawody rozegrał maestro Kyle Weaver, który asystował i rzecz jasna celnie trafiał. Na przerwę Polski Cukier schodził z prowadzeniem 34:29

W drugiej części tego spotkania cały czas oglądaliśmy stare, dobre Twarde Pierniki. Co prawda gospodarze próbowali gonić wynik, ale brakowało im skuteczności, zwłaszcza w rzutach za trzy. Torunianie też mieli z tym problem, ale wydaje, się, że kluczowe były rzuty z półdystansu i świetna obrona. Ponownie dobrze układała się współpraca na linii Sulima - Weaver, ważne punkty rzucał też Jure Skifić. Po 30 minutach 47:40 dla przyjezdnych.

W czwartej kwarcie nasz zespół przypieczętował wielki triumf. Czarni byli bardzo nieskuteczni. Ostatnie minuty należały do Twardych Pierników, którzy punktowali rywala. To pozwoliło zbudować bezpieczną przewagę. Na nieco ponad minutę przed końcem meczu było już jasne, że podopieczni Jacka Winnickiego zagrają o złoto. Ostatecznie Polski Cukier Toruń wygrał 65:52

W drugim półfinale Stelmet Zielona Góra prowadzi ze Slam Stalą Ostrów Wielkopolski 2:0

Energa Czarni Słupsk - Polski Cukier Toruń  52:65 (12:18, 17:16, 11:13, 12:18)

Energa Czarni Słupsk: Kravish 12, Lewis 12, Cesnauskis 11, Surmacz 6, Goods 5, Ginyard 3, Dąborwski 3, Bachynski, Seweryn po 0.

Polski Cukier Toruń: Trotter 16, Sulima 13, Weaver 11, Diduszko 8, Mbodj 6, Skifić 5, Perka 4, Śnieg 2, Wiśniewski, Sanduł, Michalski po 0.