Wielki sukces Michała Kwiatkowskiego! Torunianin wygrał prestiżowy wyścig Mediolan-San Remo

18:11, 18.03.2017 WG
Skomentuj Michał Kwiatkowski tuż przed metą wyprzedził mistrza świata, fot. materiały prasowe Michał Kwiatkowski tuż przed metą wyprzedził mistrza świata, fot. materiały prasowe

Toruński kolarz zwyciężył 108. edycję wyścigu Mediolan-San Remo. Michał Kwiatkowski wyprzedził na finiszu mistrza świata Petera Sagana.

Mediolan-San Remo to jeden z najsłynniejszych klasycznych, jednodniowych wyścigów kolarskich. Jest rozgrywany corocznie w marcu i niekiedy nazywany "wiosennymi mistrzostwami świata". Zawody mają nie tylko za sobą wielką historię. Należą także do prestiżowych rywalizacji kolarskich.

W wyścigu Kwiatkowskiemu pomagał Łukasz Wiśniowski. Na ostatnich kilometrach wyścigu torunianin musiał radzić sobie sam. Z dwoma innymi kolarzami - Peterem Saganem i Julianem Alaphilippe - toruński kolarz uzyskał przewagę kilkunastu sekund nad peletonem.

Kwiatkowskiemu na finiszu udało się wyprzedzić mistrza świata Petera Sagana i z minimalną przewagą wjechał pierwszy na metę. Słowak zajął drugie miejsce, a Francuz był trzeci.

Wyścig Mediolan-San Remo jest organizowany od 1907 r. Od 2005 r. został włączony do cyklu ProTour. Jest to najdłuższy wyścig klasyczny rozgrywany obecnie.