Zamknij
REKLAMA

Gorący weekend pełen świetnych imprez. Co polecamy?

12:30, 10.08.2018 | Opr. AA
REKLAMA
Skomentuj
fot. Tomasz Berent

Świętować będzie toruński piernik, o dobry nastrój zadba m.in. zespół Kobranocka. Zastanawiacie się co robić w weekend? Specjalnie dla Was mała ściąga! [POLECAMY]

Święto pachnące cynamonem i imbirem

Święto Toruńskiego Piernika rozpocznie się w piątek, ale kulminację obchodów zaplanowano na sobotę (11 sierpnia), w specjalnym namiocie na Błoniach Nadwiślańskich trzech szefów kuchni pokaże jak w nietypowy sposób można kulinarnie wykorzystać słodki symbol Torunia.

Wieczorem kulminacją obchodów będą koncerty - dla torunian zagra m.in. Daria Zawiałow i Pablopavo i Ludziki a także Novika. Dokładny program znajdziecie tutaj.

Teatr na Rynku Nowomiejskim

W ramach trwającego Festiwalu Teatrów Ulicznych w piątek i sobotę na nowym rynku zobaczymy wyjątkowy spektakl "Monsters" w wykonaniu rosyjskiej grupy Mr Pejo’s Wandering Dolls.

- „Moonsters” to liryczne i zabawne, interaktywne przedstawienie wykonywane w fascynujących strojach i maskach. Pełne odniesień do dzieciństwa, otwiera nową przestrzeń dla gry wyobraźni. Na ulicy pojawia się grupa stworów z innej planety, przynosząc ze sobą swój specjalny „porządek snu”. Spacerują, poszukując spadających gwiazd. Jednocześnie próbują poznać miasto i jego mieszkańców, wprowadzając tym samym atmosferę beztroskiego snu i marzeń - poleca Przemysław Draheim, rzecznik prasowy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Spektakle w oba dni startować będą o godz. 21.

I na 5 i na 10 km

Zapaleni miłośnicy sportu będą mogli spróbować swoich sił i przebiec "Nocną Dychę Kopernikańską". Bieg organizowany jest w Toruniu już po raz kolejny, ale w tym roku biegacze będą finiszować w innym miejscu.

Kobranocka na barce

W niedzielę na Bulwarze Filadelfijskim zaplanowano koncert toruńskiego zespołu - Kobranocka. Formacja z Torunia w wyjątkowo wakacyjnym otoczeniu wyśpiewa swoje największe przeboje. Wstęp na to wydarzenie jest wolny, początek zaplanowano na godz. 18.

(Opr. AA)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone