Zamknij
REKLAMA

Święto Toruńskiego Piernika 2018 – wydarzenie dla całej rodziny!

06:00, 06.08.2018 | Materiał partnera
Fot. Materiały promocyjne

Święto Toruńskiego Piernika 2018 odbędzie się w dniach 10-11 sierpnia 2018 na Błoniach Nadwiślańskich. Czym zaskoczy nas tegoroczna edycja? Bez wątpienia nie zabraknie wyjątkowych niespodzianek dla całej rodziny! W programie również mnóstwo atrakcji artystycznych, kulinarnych, sportowych i edukacyjnych.

Święto Toruńskiego Piernika to wyjątkowe wydarzenie organizowane przez Fabrykę Cukierniczą Kopernik przy współpracy z Urzędem Miasta Torunia oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Nowa formuła kontynuowana również podczas tegorocznej edycji, to jeszcze więcej wspaniałych niespodzianek przygotowanych dla całej rodziny. Wydarzenie jak w przypadku dwóch ostatnich edycji, odbędzie się na Błoniach Nadwiślańskich, gdzie w odpowiednio wydzielonych strefach, odbywać będą się przewidziane w programie atrakcje.

Pokazy kulinarne z udziałem gwiazd

Podczas Święta Toruńskiego Piernika swoje pomysły na dania z wykorzystaniem produktów Fabryki Cukierniczej Kopernik zaprezentują gwiazdy świata kulinariów. Znani z Kuchni+ - Tomasz Jakubiak i Marieta Marecka oraz finalista programu Masterchef – Michał Fabiszewski, poprowadzą
pokazy kulinarne połączone z degustacją, podczas których goście będą mogli spróbować przygotowywanych na żywo dań oraz poznać ich autorskie przepisy.

Strefa Gastronomiczna

Podczas wydarzenia na Błoniach Nadwiślańskich goście będą mogli próbować doskonałego streetfoodu z kraju i zagranicy. W II już Międzynarodowym Zlocie Food Trucków organizowanym ze Street Food Polska weźmie udział ponad 30 kuchni. W Strefie Gastronomicznej pojawi się także Aleja Piw Rzemieślniczych z szeroką paletą piw z niewielkich browarów oraz kawiarnia „U Mistrza Piernikarskiego” serwująca słodkie przysmaki przygotowane na bazie pierników z Fabryki Cukierniczej Kopernik.

Strefa Rekreacyjna

Oprócz atrakcji kulinarnych organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek dla całej rodziny. Także w tym roku najmłodsi goście wydarzenia będą mogli przenieść się w bajkowy świat marzeń dzięki karuzeli weneckiej. Świetna zabawa czeka na nich także w Parku Rozrywki z dmuchańcami. Dodatkową atrakcją będą ciekawe animacje.

Zajęcia artystyczno-edukacyjne dla dzieci

W tegorocznym programie Święta Toruńskiego Piernika pojawi się mnóstwo interesujących zajęć i pokazów dla dzieci i ich rodziców. A co zobaczymy wśród nich? Chociażby warsztaty muzyczne z nauką języka angielskiego, które poprowadzą członkowie irlandzkiej grupy muzycznej My Fellow Sponges. Do tego szeroka paleta zajęć warsztatowych, podczas których będzie można wykonać słodką biżuterię i przypinki z przypraw, własnoręcznie ozdobić pierniki czy nauczyć się sztuki plecenia wianków. Duże zainteresowanie wzbudzą na pewno eksperymenty, a będzie można wykonać nie jeden! Podczas Święta Toruńskiego Piernika zainteresowani dowiedzą się dlaczego widzenie w 3D jest możliwe oraz jak wykonać zdjęcie z użyciem lustrzanego monidła. Wraz z animatorami dzieci będą mogły wziąć udział w budowie Piernikowego Labiryntu oraz makiety Piernikowego Miasteczka.

Muzeum Toruńskiego Piernika

Specjalną atrakcję przygotowało także Muzeum Toruńskiego Piernika. Podczas wydarzenia otwarta zostanie wystawa „Z serca Fabryki… Historia Fabryki Cukierniczej „Kopernik” S.A. od 1939 do 1951 roku”, przedstawiająca losy fabryki po przeniesieniu z ulicy Strumykowej (obecnej siedziby Muzeum Toruńskiego Piernika) na ul. Żółkiewskiego, gdzie znajduje się do dziś. Szczególne miejsce zostanie poświęcone okresowi od 1939 do 1951 roku, w którym widoczne zmiany odcisnął okres wojenny. „Z Serca Fabryki” – będzie wystawą o dziejach fabryki oraz jej ewolucji widocznej w aspektach rozbudowy, asortymentu oraz wielu innych.

Nocna Dycha Kopernika

W tym roku nie obędzie się bez sportowej rywalizacji. W biegu Nocna Dycha Kopernika zawodnicy przebrani za dowolne słodkości wystartują na dystansach 5 i 10 km. Trasę od Fabryki Cukierniczej Kopernik do Błoni Nadwiślańskich rozświetlą dziesiątki latarek czołowych LED. Organizatorzy przewidzieli także nagrody dla najciekawiej przebranych uczestników.

Muzyka i rozrywka

Wydarzenie uświetnią wyjątkowe koncerty z udziałem gwiazd z Polski i zagranicy. Goście będą mogli bawić się przy występach na małej, dużej oraz klubowej scenie muzycznej. Podczas tegorocznej edycji wystąpią: Daria Zawiałow - młoda gwiazda znana z X Factor i Mam Talent – autorka porywającego albumu „A Kysz!”, Pablopavo i Ludziki, Novika i Mr. Lex, My Fellow Sponges i inni.

10-11 SIERPNIA 2017

Wstęp: wolny

Nowe miejsce: Błonia Nadwiślańskie

PIĄTEK, 10 SIERPNIA

BŁONIA NADWIŚLAŃSKIE

STREFA GASTRONOMICZNA

15:00 – 24:00 II Międzynarodowy Zlot Food Trucków
15:00 – 22:00 Kawiarnia U Mistrza Piernikarskiego
15:00 – 22:00 Aleja Piw Rzemieślniczych

STREFA REKREACYJNA DLA DZIECI
16:00 – 22:00 Karuzela wenecka

MAŁA SCENA
15:00 – 22:00 Koncerty młodych zespołów z Torunia i Województwa Kujawsko-Pomorskiego 

POŁĄCZONE HALE NAMIOTOWE 1 i 2
20:00 – 23:00 Międzynarodowa Alternatywna Scena Muzyczna: wideo-art (Polska-Litwa-Białoruś)

RATUSZ STAROMIEJSKI - DZIEDZINIEC
21:00 - 22:00 Koncert wiolonczelowy - Andy Grabowski
/obowiązują zaproszenia/

SOBOTA, 11 SIERPNIA

MUZEUM TORUŃSKIEGO PIERNIKA
12:00 - otwarcie wystawy„Z serca Fabryki… Historia Fabryki Cukierniczej „Kopernik” S.A. od
1939 do 1951 roku.”

BŁONIA NADWIŚLAŃSKIE

STREFA GASTRONOMICZNA
12:00 – 01:00 II Międzynarodowy Zlot Food Trucków
12:00 – 01:00 Kawiarnia U Mistrza Piernikarskiego
12:00 – 01:00 Aleja Piw Rzemieślniczych

HALA NAMIOTOWA 1
Prezentacje kulinarne: Tomasz Jakubiak, Michał Fabiszewski, Marieta Marecka
/obowiązują bezpłatne wejściówki/
12:00 Pierwsza prezentacja kulinarna Tomasza Jakubiaka:
dorsz smażony w palonym maśle z piernikową posypką i sosem jabłkowo-cynamonowym
13:00 Pierwsza prezentacja kulinarna Michała Fabiszewskiego: consome z czerwonej kapusty z
kwiatami jadalnymi, galaretką piernikową, rzodkiewką i chipsem z piernika
14:00 Pierwsza prezentacja kulinarna Mariety Mareckiej: śledź piernikowy z marynowaną

15:00 Druga prezentacja kulinarna Tomasza Jakubiaka: bitki z dzika w sosie piernikowym z sałatką
z marynowanych buraków w musztardzie piernikowej
16:00 Druga prezentacja kulinarna Michała Fabiszewskiego: pstrąg dyniowy na musie z wędzonego
piernika z sianem porowym, szalotką paloną i pudrem piernikowym
17:00 Druga prezentacja kulinarna Mariety Mareckiej: krem piernikowy z ladyfinger i
karmelizowanymi orzechami

STREFA REKREACYJNA DLA DZIECI
10:00 – 24:00 Karuzela wenecka
10:00 – 20:00 Park rozrywki (dmuchańce) i inne atrakcje
PRZYSTAŃ TORUŃ (MOSiR)
13:00 – 15:00 Muzyczne warsztaty nauki języka angielskiego dla dzieci z zespołem My Fellow
Sponges
/obowiązują bezpłatne wejściówki/

HALA NAMIOTOWA 2
10:00 – 20:00 Program zajęć artystyczno-edukacyjnych
MAŁA SCENA
12:00 – 17:30 Koncerty zespołów z Torunia i Województwa Kujawsko-Pomorskiego
18:00 – 19:00 My Fellow Sponges (Irlandia)
DUŻA SCENA
19:00 – 20:30 Koncert: Daria Zawiałow
20:30 – 22:00 Koncert: Pablopavo i Ludziki
POŁĄCZONE HALE NAMIOTOWE 1 i 2
23:00 – 00:30 Scena Klubowa: Novika & Mr.Lex

NOCNA DYCHA KOPERNIKA
22:45 – 24:00 Bieg przez miasto na 5 i 10 kilometrów
Start: parking C.H. Atrium Copernicus vis-à-vis Fabryki Cukierniczej Kopernik
Meta: Błonia Nadwiślańskie
24:00 – Dekoracja zwycięzców biegu Nocna Dycha Kopernika

Chcesz wiedzieć więcej? Śledź nas na Facebooku i Instagramie!

Fanpage Organizatora: https://web.facebook.com/torunskiepierniki

Oficjalna strona wydarzenia: https://web.facebook.com/events/192586701442044/

Oficjalna strona www: http://www.swietopiernika.pl/

Instagram: https://www.instagram.com/fckopernik/

(Materiał partnera)

Szanowny Użytkowniku

25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych").

Kto będzie administratorem Twoich danych?

Po dniu 25 maja 2018 roku administratorami danych będzie firma VIVA MEDIA MARCIN NOWAK, 87-100 Toruń , ul. Konopnickiej 31/2, oraz nasi Zaufani Partnerzy, z którymi stale współpracujemy. Najczęściej ta współpraca ma na celu dostosowywanie reklam, które widzisz na naszej stronie internetowej do Twoich potrzeb i zainteresowań oraz wykonywanie różnych badań mających na celu polepszanie usług internetowych i dostosowywanie ich do potrzeb użytkowników. Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w polityce prywatności.

Jaki jest cel przetwarzania danych?

Dane osobowe są zbierane w ramach korzystania przez naszych Użytkowników z naszej strony internetowej wraz z funkcjonalnościami na niej udostępnianych ,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszej stronie przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów. Przetwarzamy te dane w celach opisanych w polityce prywatności, między innymi aby: dopasować treści stron i ich tematykę, w tym tematykę ukazujących się tam materiałów do Twoich zainteresowań,zapewnić Ci większe bezpieczeństwo usług, w tym, aby wykryć ewentualne boty, oszustwa czy nadużycia,dokonywać pomiarów, które pozwalają nam udoskonalać nasze usługi i sprawić, że będą maksymalnie odpowiadać Twoim potrzebom,pokazywać Ci reklamy dopasowane do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Komu możemy przekazać dane?

Zgodnie z obowiązującym prawem dane mogą zostać przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. dostawcą usług IT, agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług, Zaufanym Partnerom oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania, gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. Informujemy, że na naszej stronie internetowej dane o ruchu użytkowników zbierane są przez naszych Zaufanych Partnerów.

Jak możesz zarządzać swoimi danymi?

Masz między innymi prawo do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Możesz także wycofać zgodę na przetwarzanie danych osobowych, zgłosić sprzeciw oraz skorzystać z innych praw wymienionych szczegółowo w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak to zrobić.

Zaznacz przycisk „Zgadzam się” jeśli wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych podanych w formularzu przez VIVA MEDIA MARCIN NOWAK, 87-100 Toruń , ul. Konopnickiej 31/2 i naszych Zaufanych Partnerów jako administratora danych osobowych, w celach marketingowych, które obejmują także niezbędne działania analityczne i zestawianie w profile marketingowe na podstawie aktywności na stronie internetowej zgodnie z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa. Wyrażenie zgody jest dobrowolne , masz prawo do dostępu do swoich danych, ich poprawiania, a także wycofania udzielonej zgody w dowolnym momencie, a także o pozostałych kwestiach wynikających z art. 13 RODO, dostępnych w Polityce prywatności..

Zgadzam sięNie teraz
© ddtorun.pl | Prawa zastrzeżone