Zamknij

Tyle kosztowały dwa nowe hakowce Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. To nowoczesny sprzęt

12:00, 22.07.2017 MM
Skomentuj Fot. MPO Fot. MPO

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania kupiło dwa nowe hakowce. Pierwszy z pojazdów, dwuosiowy, o dopuszczalnej masie całkowitej 18 ton, obsługuje kontenery o pojemności od 3,5 m3 do 7,5 m3. Drugi pojazd, trzyosiowy, o dopuszczalnej masie całkowitej 30 ton, przeznaczony jest do transportu kontenerów  o pojemności od 9,5 m3 do 30 m3.

Pojazdy są fabrycznie nowe, zostały wyprodukowane w 2017 roku. Różnią się wielkością. Pierwszy, dwuosiowy o dopuszczalnej masie całkowitej 18 ton, obsługuje kontenery o pojemności 3,5 m3, 6,5 m3, 7,5 m3 . Drugi, trzyosiowy o dopuszczalnej masie całkowitej 30 ton, przeznaczony jest do transportu kontenerów o pojemności 9,5 m3, 15 m3, 22 m3 i 30 m3 .

- Kupiliśmy nowe hakowce, ponieważ obserwujemy stały wzrost ilości usług odbioru odpadów w kontenerach. To oczywiście bardzo nas cieszy – mówi prezes MPO Piotr Rozwadowski. – Coraz więcej odpadów trafia również do punktów selektywnego zbierania odpadów, co wymaga od nas dodatkowych transportów różnego rodzaju odpadów zbieranych w sposób selektywny. Obydwa pojazdy hakowe mogą być wykorzystywane w Akcji Zima, ponieważ zamówiliśmy je z płytą czołową umożliwiającą montaż pługa śnieżnego. 

Kabiny pojazdów są klimatyzowane, dwumiejscowe. Fotel kierowcy jest pneumatyczny i regulowany we wszystkich płaszczyznach. Na niestandardowe, specjalnie zamawiane wyposażenie hakowców, składają się też m.in. nadajnik satelitarnego systemu lokalizacji pojazdów, złącze aplikacyjne dla firm GPS, radiotelefon, tachograf cyfrowy, ogranicznik prędkości do 89 km/godz. oraz zbiornik paliwa z sondą wskazującą poziom paliwa w baku monitorowaną przez system GPS podłączony w taki sposób, aby zapewnić całodobowy monitoring, nawet w przypadku wyłączenia głównego wyłącznika prądu na pojeździe.

Hakowce posiadają pojemnik na czystą wodę do mycia rąk dla załogi pojazdu oraz wyświetlacz komputera pokładowego z funkcją bieżącej oceny stylu jazdy kierowcy. Pojazdy kosztowały 375 tys. zł netto (dwuosiowy) i 415 tys. zł netto (trzyosiowy).   

(MM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%